תרגום סימולטני

תרגום סימולטני הוא למעשה תרגום בעל פה, המתורגם בו במקום על ידי מתורגמן. תרגום סימולטני נעשה רק על ידי מתורגמנים וותיקים ומנוסים הדוברים את שפת המקור כשפת אם ואת השפה אליה מתרגמים. תרגום סימולטני משמש אותנו במספר מקומות: כאשר יש כנסים לשיתופי פעולה בין חברות בארץ לחברות בחו"ל, חקירות של אנשים מחו"ל, בתי משפט, הרצאות, משלחות המטיילות בארץ ורוצים להבין את דבר המדריך, ועוד מקרים רבים. תרגום בעל פה נחלק לשני סוגים: תרגום עוקב ותרגום סימולטני. התרגום הסימולטני נעשה בו זמנית על ידי המתרגם יחד עם הדובר. ואילו תרגום עוקב הוא תרגום בו הדובר מסיים את דבריו ואחר כך המתרגם אומר אותם. מתרגמים לתרגום בעל פה, עוקב או סימולטני חייבים להיות מהירים וקשובים כדי לתרגם בצורה המדוייקת ביותר את הנאמר. התרגום צריך להיעשות בעל פה, בזמן אמת, בצורה מדוייקת תוך כדי שימת לב לדקויות של השפה וצורת הביטוי שלה. תרגום סימולטני דורש ציוד שמע והגברה מיוחדים, כמו תא אקוסטי וציוד לשומעים.

יכולות מיוחדות של מתרגמי תרגום סימולטני

יכולת ההקשבה בתרגום עוקב של המתרגם חייבת להיות ברמה מאוד גבוהה. ישנם ביטויים שדורשים חשיבה לא מעטה כדי להעביר את המסר שלהם בצורה הברורה והמדויקת ביותר לשפת הקהל. המתרגם חייב להכיר ניבים ספציפיים מאוד מאוד טוב ולהמירם בשניות ספורות לשפה השנייה. אין זה עניין של מה בכך, ומתרגם עוקב טוב, חייב להיות בעל ניסיון עשיר בתרגום עוקב על מנת שיגיע לקהל כאשר הוא כבר סיגל לעצמו את שיטת התרגום הטובה ביותר עבורו. לא הרבה מתרגמים מסוגלים לעמוד מול סמכות משפטית או קהל מבלי להתרגש ולדבר בצורה שוטפת.

תרגום סימולטני על יד קליק טרנסליישן

הוותק והניסיון שצברו המתרגמים של קליק טרנסליישן יכול לספק שרותי תרגום עוקב ברמה מאוד איכותית ומדוייקת. חברות רבות ובכנסים רבים שימשו המתרגמים של קליק טרנסליישן לשרותי תרגום עוקב ללא כחל לשפה המדוברת בקהל. ההתרשמויות והביקורות היו חיוביות. קליק טרנסליישן מחייבת לספק את המתורגמן המתאים ביותר לשרותי תרגום עוקב העונה על כל הדרישות המתבקשות לתרגום קשה מעין זה. תרגום עוקב בקליק טרנסליישן הוא סוג של מומחיות המטופחת על ידינו לעיתים מאוד קרובות. כשם שלכל אדם יכולות הבנה שונות באם קרא טקסט בעל פה או הקשיב לו, כך גם מתרגמים שונים יכולים להעביר את המסר לתרגום במילים שונות. אנו מנחים את המתרגמים לתרגם לשפה בצורה הפשוטה ביותר שכל אחד מבין אך יחד עם זאת רהוטה מאוד. אם נזקקתם לשירותי תרגום סימולטני, אל תהססו, פנו אל הוותיקים והמנוסים בתרגום סימולטני.
למעבר לעמוד תרגום לספרדית